Техніка безпеки




Коронавірус: що потрібно знати та як захиститися


   Новий виклик для глобального здоров’я — поширення раніше невідомого штаму коронавірусу, що швидко розповсюджується в Китаї і зафіксований ще у кількох країнах. Зараз тривають ретельні дослідження і вивчення ситуації. Все, що потрібно знати про вірус, його поширення та способи захисту, зібрали нижче:
Що таке коронавіруси:
Передусім це зоонозна інфекція. Тобто їхнім природним резервуаром є тварини: пальмові цевети, кажани, навіть кобри. Коронавіруси також РНК-віруси, тому мають високу частоту мутацій і швидко змінюються, в тому числі стають патогенними для людей.



Як захиститись від коронавірусу




 






Обережно, небезпечна піротехніка!

http://prolisok.it-we.net/oberezhno-nebezpechna-pirotexnika

 

Правила поведінки під час зимових свят

                                  

                            Будьте уважні!

           Профілактика осінніх захворювань

Відпочиваємо влітку безпечно


Правила поведінки   на водоймах


                                            Правила користування ножицями

1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно.
2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти.
3) Не тримай ножиці вістрями догори.
4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця.
5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.
Правила користування клеєм
1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв.
2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою.
3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою.
4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.


Профілактика застуди навесні
Щоб не захворіти навесні, потрібно намагатися одягатися по погоді. У цей період можна легко перегрітися і переохолодитися. Ранньою весною, як тільки сонце вигляне, багато людей починають знімати з себе теплі речі, забуваючи, що сонце ще мало гріє. Поменше бувати на масових заходах. Якщо є можливість, то пройдіться на роботу пішки. Так у вас покращитися кровообіг і обмін речовин. Потрібно частіше провітрювати приміщення, в якому перебуваєте.


Правила поведінки при сильному вітрі

При штормових попередженнях, коли сила поривів вітру досягає 15-20 і навіть 30 м / с, рятувальники рекомендують дотримуватися основних правил по техніці безпеки в населених пунктах різного типу.
Під час шквалу чи шторму в умовах маленьких міст і мегаполісів можна теж постраждати. До речі, урагани у нас теж бувають, коли від вітру ламаються і дерева, і рекламні конструкції.
Зазвичай восени і навесні особливо сильні вітри, тому потрібно пам'ятати найголовніше і саме просте, що можна зробити в таких випадках, щоб убезпечити себе.
Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скла. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.
Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до його стихання.
Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.
Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори, вбудовані шафи). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.
Номери телефонів екстреного виклику при травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших інцидентах: 101 або 103.

Правила ТБ на зимових канікулах




Чим небезпечні петарди



Техніка безпеки на осінніх канікулах





ІНСТРУКЦІЯ № 34з техніки безпеки учнів під час літніх канікул та перебування у пришкільному таборі


1.1. Інструкцію з безпеки учнів під час літніх канікул та перебування у пришкільних таборах поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування учнів на літніх канікулах та пришкільних таборах розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 № 563, «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України», затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління державної пожежної охорони від 30.09.1998 № 348/70.

1.2. Усі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички користування медикаментами.

 2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ ТА ПЕРЕБУВАННЯ У ПРИШКІЛЬНИХ ТАБОРАХ

2.1. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів перед початком літніх канікул та організації пришкільних таборів:

2.1.1. Перед початком літніх канікул та роботи пришкільних таборів чітко визначити терміни початку та завершення канікул та пришкільних таборів.

2.1.2. У разі продовження канікул та термінів роботи пришкільних таборів слід телефонувати в останній день визначених термінів до приймальної навчального закладу або вихователеві, класоводові для визначення нового терміну канікул та пришкільних таборів.

2.1.3. Ознайомитися з планом проведення канікул та пришкільних таборів у класі, навчальному закладі, брати активну участь у запланованих заходах.

2.1.4. У разі неможливості через поважні причини або сімейні обставини взяти участь у запланованих заходах під час канікул та роботи пришкільних таборів, або вчасно розпочати навчальні заняття після канікул, учням слід завчасно попередити вихователя, класовода, надавши заяву від батьків чи медичну довідку, що підтверджує обґрунтованість причини.

2.2. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул та роботи пришкільних таборів:

2.2.1. Під час канікул, перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, чітко виконувати правила дорожнього руху:

● рухатися тротуарами і пішохідними доріжками, дотримуючи правого боку;

● за межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, йти назустріч руху транспортних засобів;

● переходити проїжджу частину тільки по пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних, а за їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

● у місцях із регульованим рухом керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора;

● виходити на проїжджу частину з-за транспортних засобів упевнившись, що не наближаються інші транспортні засоби;

● чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

● на трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, можна виходити на проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки транспортного засобу;

● у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, потрібно утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її;

● категорично заборонено вибігати на проїжджу частину влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом, або встановленими місцями;

● проїжджою дорогою рухатися на велосипеді можна тільки дітям, які досягли 16-ти років; мопеди й велосипеди повинні бути обладнанні звуковим сигналом та світлоповертачами: попереду — білого кольору, по боках — оранжевого, позаду — червоного; на голові у водія має бути захисний шолом; слід чітко дотримуватися правил дорожнього руху;

● водіям мопедів і велосипедів заборонено: керувати транспортом із несправним гальмом, звуковим сигналом, у темну пору доби; рухатися по автомагістралях, якщо є поряд велосипедна доріжка; рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках; їздити не тримаючись за кермо та знімати ноги з педалей; перевозити пасажирів; буксирувати інші транспортні засоби;

● для катання на інших засобах (скейтборд, самокат, ролики та ін.) слід обирати місце на дитячих майданчиках та ін., на проїжджу частину виїжджати заборонено;

● учні повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України, знання про які були отримані на уроках основ здоров'я, виховних годинах, предметних уроках;

● перебувати поблизу залізничних колій дітям без супроводу дорослих заборонено;

● учні, користуючись транспортним засобом, повинні сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування.

2.2.2. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки:

● заборонено брати із собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, цигарки, легкозаймисті речовини, вогнезаймисту рідину та ін.);

● користуватися газовою плитою вдома тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і під наглядом дорослих;

● заборонено використовувати віконниці на вікна для затемнення приміщень і застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення; застосовувати предмети оформлення приміщень, декорації та сценічне обладнання, виготовлене з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу та ін.); застосовувати відкритий вогонь (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні та ін.), хлопавки, дугові прожектори; влаштовувати світлові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, що можуть спричинити загоряння; встановлювати стільці, крісла та ін., конструкції, виготовлені з пластмас і легкозаймистих матеріалів, а також захаращувати предметами проходи та аварійні виходи;

● у жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці незнайомі, чужі предмети, зокрема побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах — це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації;

● не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, що живляться струмом. Користуватися електроприладами тільки сухими руками і в присутності батьків. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, слід негайно повідомити дорослих;

● не скупчуватися біля проходів у громадських установах, біля входів та виходів, у приміщеннях вестибюлю;

● під час участі в масових заходах не галасувати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;

● у разі пожежної небезпеки (наявності вогню, іскріння, диму) слід негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу. Викликати службу пожежної охорони за номером 101, назвавши своє ім'я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, залишити номер свого телефону;

● при появі запаху газу в квартирі, приміщенні у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту, якщо вона була ввімкнена, й вийти з приміщення; покликати на допомогу дорослих, негайно повідомити в газову службу за номером 104 чи пожежну охорону — 101; назвавши своє ім'я, прізвище, коротко описавши ситуацію й залишивши номер свого телефону.

2.2.3. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті та ін. учні повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєннята ін.:

● під час канікул заборонено перебувати біля водойм без супроводу дорослих для запобігання утоплення дітей. Відпочиваючи у прибережній зоні, слід виконувати правила безпечної поведінки на воді; не запливати за огороджувальні буї, не підпливати до моторних човнів, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів; на залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети; не використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням; не стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, й у місцях, де невідомі глибина та стан дна; не організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням і захопленням тих, хто купається; Не стрибати у воду з човнів, катерів, вітрильників та інших плавзасобів; не використовувати для плавання дошки, камери від волейбольний м'ячів, рятувальні круги, надувні матраци (особливо у штормову погоду); не купатися біля причалів та у вечірній час, особливо після заходу сонця; не стрибати у воду в незнайомих місцях; не купатися біля обривів, зарослих рослинністю берегів; не засмічувати воду та узбережжя, не залишати та не кидати сміття. Заборонене купання у затоплених кар'єрах, каналах, озерах, пожежних водоймах, ставках, морських акваторіях та інших водоймах, що не мають обладнаних пляжів сезонними рятувальними постами, не зареєстровані місцевою владою як місця масового відпочинку. Під час купання не слід робити зайвих рухів, не пірнати, не потрібно тримати свої м'язи в постійній напрузі, не порушувати ритму дихання, не перевтомлювати себе, не брати участі у великих запливах без необхідних тренувань та дозволу лікаря. Не можна заходити у воду спітнілим або після прийому сонячних ванн, жвавих ігор. Щойно ви починаєте замерзати, необхідно негайно вийти з води, енергійно розтертися рушником і швидко одягтися. Категорично заборонено заходити у воду, якщо ви погано почуваєтеся;

● категорично заборонено наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар'єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів й попередження травм та загибелі дітей;

● категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;

● категорично заборонено брати до рук, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;

● пересуватися слід обережно, спокійно. Беручи участь в іграх, не створювати хаотичного руху, не штовхатися, не кричати. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк;




Основні правила поведінки в умовах низьких температур

Треба сказати, що холод не завжди неприємний. Навпаки, здоровий, розумно вдягнений чоловік відчуває на морозі бадьорість та прилив сил. Такий стан може тривати досить довго. Але якщо перебування на холоді не тільки тривале, але й вимушене, відчуття холоду стає неприємним спочатку на відкритих, а потім і на закритих одягом ділянках тіла. Поколювання, а потім різкий біль через деякий час змінюються онімінням. Шкіра на місці обмороження спочатку червоніє, потім з'являється фіолетовий чи барвисто-мармуровий відтінок. Врешті-решт шкіра може набути мертвено-блідого кольору. Заклякають пальці, рухливість їх зменшується, а то й зовсім втрачається.Чим довше людина перебуває на холоді, тим менше її захищає одяг та взуття, тим сильніше знижується фізіологічний захист організму від негативної дії зовнішніх низьких температур. У найважчих випадках трапляється омертвіння окремих ділянок кінцівок, вух, носа. Важливо знати, що саме оніміння або втрата чутливості шкіри є характерною ознакою відмороження, що починається. Трапляється, що перехожому вказують на побіліле вухо чи ніс... На цій стадії людина може почуватися чудово, але шкіра вже почала втрачати чутливість. Під впливом холоду гальмується та затухає не тільки діяльність нервів шкіри, а й функції всієї нервової системи взагалі. Тоді постає загроза смерті від поступового охолодження всього тіла до рівня температури, несумісної з життям.Загальне переохолодження тіла, яке виникає, коли організм не в змозі компенсувати втрату тепла називається гіпотермія. Температура тіла падає нижче 35˚С. Виникає серцева аритмія, що може призвести до зупинки серця.
До групи ризику належать:
- особи, які багато часу перебувають на холоді;
- люди похилого віку;
- маленькі діти;
- особи. що мають проблеми зі здоров’ям;
- особи, які колись перебували в стані гіпотермії;
- особи з захворюваннями серця або у яких може виникати порушення кровообігу.
Перша допомога в разі переохолодження
1. У разі переохолодження легкого ступеня (ознаками якого є озноб, м'язове тремтіння, загальна слабкість, утруднення пересування, блідість шкіри) потерпілого слід тепло одягнути, напоїти гарячим чаєм або кавою; він має виконувати інтенсивні фізичні вправи.
2. У разі переохолодження середнього ступеня (ознаками якого є синюшність губів і шкіри, ослаблення дихання, пульсу, поява сонливості, втрата спроможності самостійно пересуватися) слід розтерти потерпілого вовняною тканиною, зігріти під теплим душем (якщо його помішують у ванну, то температуру води необхідно підвищувати поступово від 30—35 °С до 40—42 °С), зробити йому масаж усього тіла. Потім необхідно тепло одягнути його та вкласти в ліжко, поступово зігріти грілками; в разі необхідності викликати лікаря.
3. У разі переохолодження важкого ступеня (ознаками якого є непритомність, поступове пригнічення життєвих функцій) необхідно негайно викликати лікарів, надати першу допомогу, як і в разі переохолодження середнього ступеня.
Перша медична допомога в разі замерзання
Симптоми замерзання— виникнення сонливості, млявості, порушення координації рухів, зниження температури тіла до 23—25 °С.
Необхідно швидко відновити нормальну температуру тіла. Для цього потерпілого можна помістити у ванну, температура води в якій має становити 25—30 °С (через 20—30 хвилин температуру води підвищують максимум до 350С).
Якщо ванни немає, то тіло необхідно обкласти грілками, пляшками з теплою водою. В разі порушення дихання і серцевої діяльності слід робити штучне дихання і закритий масаж серця.
Після відновлення нормальної температури і опритомнення потерпілого необхідно дати йому гарячий чай або каву, укрити його теплою ковдрою і доставити до лікувального закладу.
Профілактика
Щоб уникнути гіпотермії:
- закривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження - пальці рук і ніг, вуха і ніс;
- вживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму;
- якщо немає гарячої, пійте побільше простої води;
- уникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн;
- при появі остуди негайно шукайте затишне місце, де можна зігрітися;
- якщо одяг промок на холоді, швидше переодягніться в сухий.
Тому слід одягатися так, щоб одяг і взуття відповідали погодним умовам. Треба пам'ятати, що одяг із синтетичної тканини добре захищає від вітру, проте при низькій температурі його тепловіддача зростає, через що він програє одягу з вовни чи інших натуральних тканин. Це стосується і гумового взуття - теплопровідність гумового та шкіряного взуття при 0 градусів Цельсія майже однакова, проте при зниженні температури тепловіддача гуми зростає в десятки разів. Варто відмовитися від тугих поясів та одягу, що здавлюють тіло та кінцівки. Ніщо не повинно перешкоджати кровообігу.

Правила безпечної поведінки взимку


Правила поведінки на зимових канікулах
                                                                                       29.12.17

         Петарди  
                                                 21.12.17                     
Небезпечна піротехніка


Обережно, ожеледиця!
                                                                                                   01.12.17



 Ожеледиця – це шар щільного льоду, що утворюється на поверхні землі і на предметах, що оточують людину, при замерзанні переохолоджених крапель дощу або туману при невеликій мінусовій температурі навколишнього повітря. 
   Ожеледиця представляє безпосередню небезпеку життю і здоров'ю людей, безпечному руху транспортних засобів по дорогах. 
   У нещасного випадку можуть бути різні причини, але найчастіше це необережність.
   Взимку люди часто травмуються через ожеледицю на ковзанках,  припорошених снігом, під час дитячих зимових ігор, при катанні з крижаної гірки на санчатах, лижах, ковзанах. Уберегтися від травм під час ожеледиці можна, якщо дотримуватися простих правил поведінки:
• перед виходом із будинку натріть наждачним папером підошву або наклейте на неї лейкопластир чи ізоляційну стрічку;
• людям похилого віку краще взагалі не виходити з дому у такі дні;
• ходіть по тротуарах, посипаних піском або сіллю, а якщо вони не посипані, ходіть по непритоптаному снігу, який зазвичай залишається на внутрішньому краї тротуару;
• при ступанні по льоду максимальне навантаження на стопу повинно приходитися не на п'яту, а на носок;
• ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах;
• не тримайте руки в кишенях — це збільшує ймовірність не тільки падіння, але й отримання тяжких травм, особливо переломів;
• бережіться ковзанок, припорошених снігом, ходіть по освітленій частині тротуару, не перебігайте проїжджу частину дороги;
• під час танення снігу та льоду дуже небезпечними є бурульки. Для того, щоб уникнути травм від них, не ходіть близько попід стінами будинків;
• при падінні на руку можливий перелом кісток передпліччя або кисті. В цьому випадку наложіть одну шину (з підручного матеріалу - дошки, гілки тощо) на внутрішню поверхню руки. В напівзігнуті пальці вкладіть валик та підвісьте руку перед грудьми;
• при переломі стопи або гомілки дві шини закріпіть по бокових поверхнях ноги з фіксацією стопи та коліна;
• при сильній кровотечі зав'яжіть шарф, хустку, ремінь на 10-15 см вище місця пошкодження, паличкою сильно закрутіть їх. Травмованого необхідно відвезти в лікарню протягом години, якщо він перебуває на холоді; через 1,5 години - якщо він у теплі. Коли за цей час потерпілого не доставлено в лікувальний заклад, закрутку розпускають, передавлюючи артерію вище рани, а через 8-10 хвилин знову закручують.
• якщо ви посковзнулися, присядьте, щоб знизити висоту падіння. У момент падіння постарайтеся згрупуватися і, перекотившись, пом'якшити удар об землю. Не намагайтеся врятувати речі, які несете в руках. Не кваптеся підводитись, огляньте себе, чи немає травм, попросіть перехожих допомогти вам.
   Пам'ятайте: особливо небезпечними є падіння на спину догори обличчям, тому що може трапитися струс мозку. У разі одержання травми обов'язково зверніться до лікаря за наданням медичної допомоги.
   Будьте обережними, не наражайтеся на небезпеку!



Найпоширеніші осінні захворювання
                                                       10.10.17
    Початок осені - це справжній струс для організму і серйозна перевірка на витривалість. Саме на початку осені відзначається зріст захворювань, які обумовлені різкою зміною погоди, температурними перепадами і сезонною перебудовою організму. Існує список, так званих «осінніх захворювань», які вступають в фазу загострення саме восени. До цього списку входять наступні хвороби:
Найпоширеніші осінні захворювання
     Хвороби ЛОР-органів і застуда
Фарингіт, тонзиліт, трахеїт, ларингіт, синусит, ангіна, бронхіт і ГРЗ - це далеко не повний перелік осінніх хвороб ЛОР-органів, які виникають, як правило, через сезонне зниження захисних сил організму, коли імунітет просто не в змозі впоратися з бактеріальною і вірусної атакою.
   Як уникнути:
Щоб уникнути захворювань ЛОР-органів у осінній період, слід проводити підготовчу роботу заздалегідь: загартовуватися, приймати препарати для поліпшення імунітету, регулярно займатися спортом, застосовувати рецепти народної медицини (цибуля, часник і так далі).
   Грип
Грип - це дуже небезпечне вірусне захворювання, яке може нашкодити здоров'ю різними ускладненнями. Саме восени починаються перші спалахи захворювань на грип, тому слід при настанні перших холодів вживати профілактичні заходи.
  Як уникнути:
Зміцнювати імунітет, уникати скупчення великої кількості людей, користуватися оксаліновою маззю (змащувати в носі), більше вживати натуральні фітонциди - цибулю і часник.
   Цистит
Загострення циститу восени - актуальна проблема для багатьох, яка виникає через переохолодження і різке зростання патологічної флори в організмі, яка і обумовлює запальний процес. Найчастіше циститом хворіють восени жінки.
   Як уникнути:
З настанням холодом треба починати одягатися по погоді. Краще трохи підстрахуватися і одягнутися тепліше, ніж потім тижнями лікувати запалення слизової сечового міхура. Крім цього, важливо своєчасно лікувати інфекційні захворювання, які також можуть провокувати розвиток циститу.
   Кардіологічні захворювання
Хвороби серця восени обумовлені температурними перепадами і стрибками атмосферного тиску. В осінній період часто виникають напади стенокардії, загострюється ішемічна хвороба серця, можливі гіпертонічні кризи.
   Як уникнути:
Люди, що страждають хворобами серця, повинні обов'язково щодня гуляти на свіжому повітрі, дотримуватися розпорядку дня, правильно харчуватися і приймати підтримуючі роботу серця і судин препарати.
   Алергія восени
Осіння алергія вважається однією з найважчих, так як у цей період квітнуть такі рослини, як амброзія, активно розвивається цвіль у ванних кімнатах і пилові кліщі, які є дуже сильними алергенами і можуть викликати розрідження слизових, почервоніння очей, нежить, напади астми, алергічні висипання на шкірі, тощо.
   Як уникнути:
Щоб зменшити прояв алергії в осінній період, рекомендовано якомога частіше робити вдома вологе прибирання, утриматися від відвідування місць, де ростуть квітучі рослини, користуватися очисниками повітря, проконсультуватися з лікарем і почати прийом протиалергійних препаратів.



Обережно, каштани!

Будьте уважні - падіння каштанів загрожує вашому здоров'ю!


Правила поведінки у школі

                                                                 03.09.17


Безпечний відпочинок на природі




Обережно, кліщі!





Техніка безпеки на літніх канікулах

1. Правила дорожнього руху:
ходити тільки по правiй сторонi тротуару;
дорогу переходити не поспiшаючи;
не можна переходити дорогу навскіс;
переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;
якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;
якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.


2. Правила електробезпеки:
Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;
категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;
Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.


3. Вибухонебезпечні предмети:
до виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.
4. Правила протипожежної безпеки:
Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
гра з вогнем — одна з причин пожежi;
дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.

5. Правила поведiнки на водi:
Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш, нiж 18—200С;
купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;
не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;
грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;
не забруднюйте воду та берег;
не подавайте хибних сигналiв тривоги;
не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.
6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях):
Завжди прагнiть бути культурною людиною;
поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;
поважайте старших, не будьте грубим;
не гуляйте пiзнiше 21 години;
не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;
бiльше читайте художньої лiтератури.
7. Категорично забороняється:
ходити на територiї новобудов;
купатися без догляду дорослих;
розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;
їздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.
8. Суворо дотримуйтесь правил:
дорожнього руху;
користування газовими, електричними приладами;
поведiнки дiтей на водi;
користування пасажирським лiфтом;
протипожежної безпеки.

                          Правила поведінки на воді




Правила поведінки при сильних поривах вітру

При штормових попередженнях, коли сила поривів вітру досягає 15-20 і навіть 30 м / с, рятувальники рекомендують дотримуватися основних правил по техніці безпеки в населених пунктах різного типу.
Під час шквалу чи шторму в умовах маленьких міст і мегаполісів можна теж постраждати. До речі, урагани у нас теж бувають, коли від вітру ламаються і дерева, і рекламні конструкції.
Зазвичай восени і навесні особливо сильні вітри, тому потрібно пам'ятати найголовніше і саме просте, що можна зробити в таких випадках, щоб убезпечити себе.
Вікна! Всі вікна в будинку або квартирі при сильних шквальних вітрах повинні бути щільно закриті. При особливо сильних вітрах (ураганах) можна заклеїти вікна смужками скотчу по діагоналі скла (буквою Х), це вбереже від осколків, якщо вітер виб'є скла. До речі, саме так заклеювали вікна під час війни при бомбардуваннях.
Балкони! З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.). Були випадки, коли з кутових засклених балконів злітали старі вікна разом з рамами при ураганах.
На вулиці! Опинившись на вулиці в шторм слід триматися якомога далі від рекламних щитів (і інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.
Укриття! У разі сильного вітру необхідно сховатися в найближчому будинку (це може бути магазин, бібліотека, торговий центр, під'їзд будинку, кінотеатр) або природному укритті до його стихання.
Великі дерева! Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні гнилі і старі, а також самотньо стоячі дерева.
Вдома! Вдома краще ховатися подалі від вікон (туалети і ванні, коридори, вбудовані шафи). Не слід користуватися ліфтом, бо вітер може обірвати дроти на вулиці, через що відключиться електрика. При зриві даху (якщо це, наприклад, одноповерховий будинок), потрібно ховатися під столом, в шафі, ванній кімнаті та інших подібних місцях.
Номери телефонів екстреного виклику при травмуванні людей, падінні дерев або гілок, а також при інших інцидентах: 101 або 103.
                                                                                               19.04.2017 р.




Весняні хвороби, як не зловити застуду

Що й казати — дуже прикро «зловити» застуду навесні, коли все навколо цвіте й оживає. Зрозуміло, що лежати в ліжку з температурою і кашлем о цій порі вкрай невесело. Але лікарі застерігають: різке потепління часто вводить в оману, і люди втрачають пильність — завчасно знімають теплі речі, стоять на протягах. А імунітет після зими ослаблений, крім того, хронічні стреси і втома, яку нині переживає багато хто з нас, не сприяють зміцненню організму. Тому навіть мінімальний перепад температури надворі може завершитися лікарняним…
Лікарі давно звернули увагу, що весна є «традиційним» сезоном нового сплеску застудних хвороб і грипу. Адже за теплої погоди віруси, для яких мороз і холод є згубними, можуть знову активізуватися. Бактерії та мікроорганізми, що зазвичай провокують застудні захворювання, виходять з-під контролю: мороз уже їм не страшний, а сонце ще не настільки пекуче, аби знешкодити збудників хвороб.
«Та основна причина — все-таки ослаблений імунітет, — розповідає столичний лікар-терапевт Ольга Шидловська. — Адже впродовж осені й зими імунна система мала бути постійно в тонусі, відбивати «атаки» грипу та ГРЗ, тому виснажилася. І оскільки харчування взимку не таке багате на вітаміни, як у літні місяці, а навесні асортимент свіжих овочів і фруктів вузький — то і харчуватися раціонально не завжди вдається. Захисні сили організму слабнуть, і це тільки «підіграє» вірусам і хвороботворним мікробам».
Стрибки температури, мінлива погода не завжди дозволяють підібрати адекватний гардероб. Часто одяг, у якому виходимо з дому вранці, в обід виявляється надто жарким. Спітнівши, розстібаємо куртки або зовсім знімаємо верхній одяг. І варто постояти на протязі кілька хвилин, щоб застуда змінила ваші найближчі плани. А якщо вранці вдягнутися легко, то іноді надвечір без теплої кофтини можна змерзнути. Словом, весною доводиться воювати за здоров’я на різних «фронтах».
Що ж маємо робити, аби віруси і застуди не завадили нам удосталь насолодитися квітучим бузком і каштанами? Профілактика грипу, наголошують лікарі, полягає насамперед у тому, щоб не пустити вірус грипу у свій організм. «Обов’язково ретельно мийте руки з милом, щойно повернулися з вулиці, — нагадує Ольга Шидловська. — Навіть якщо вам здається, що ви ні до чого там не торкалися. Навесні, в сезон футболок і безрукавок, мити руки варто аж до ліктів. Корисно промивати ніс теплим сольовим розчином або спеціальним спреєм для носа. Протягом дня протирайте руки вологими дезінфікуючими серветками».
Лікар також нагадує, що для зміцнення імунітету важливо частіше гуляти на свіжому повітрі, регулярно провітрювати кімнати, робити вологе прибирання. Вживайте продукти, які допоможуть посилити опірні сили організму: часник, моркву, кисломолочні продукти.
До речі, захворівши, не поспішайте ковтати ліки. Скажімо, при болю в горлі, який тільки починається, спробуйте повільно жувати скибочку лимона. Якщо організм важко реагує на «чисту» кислоту, можете жувати тільки цедру. Речовини, які згубно діють на мікробів, містяться саме в ній. Після цього протягом години намагайтеся нічого не їсти і не пити. При болях у горлі також корисно полоскати його 3-4 рази на день теплим сольовим розчином із краплею йоду.
При нежитю допомагає контрастний душ на перенісся: протягом 5 хвилин чергуйте холодну і гарячу воду.

Якщо застуда вже перекинулася на бронхи, разом із медикаментозною терапією допоможе такий народний метод: обсмажте на вершковому маслі ріпчасту (до золотистого кольору) цибулю і жуйте її. Кашку з сирої цибулі, загорнену в марлю, прикладають при запаленнях мигдалин.
Від кашлю допоможе «бабусин» гоголь-моголь (яєчні жовтки, збиті з цукром і кількома краплями рому). Приймати ці ліки слід натщесерце. А брусничний сік із медом сприяє виділенню мокротиння при кашлю.
Добрий лікувальний ефект при грипі і застуді справляє чай із трьох трав. Візьміть по одній чайній ложці квіток липи, ромашки аптечної і листя м’яти. Суміш залийте літром окропу, настоянку пийте скільки захочеться. Можна додавати мед, але — не в гарячий напій, бо при високих температурах цілющі властивості меду руйнуються.
Звісно, всі ці маніпуляції слід погоджувати з лікарем. І пам’ятайте: застуда «любить» скигліїв. Якщо ви починаєте депресувати і «розкисати», вона постарається будь-що вчепитися до вас. Якщо ви дивитеся на життя оптимістично і відразу готуєте мікстури, аби зупинити недугу, вона неодмінно залишить вас у спокої.

ДО РЕЧІ
Як відрізнити ГРЗ вiд грипу?

Основні симптоми гострого респіраторного захворювання:

* закладений ніс, сильний нежить;

* почервоніння та біль у горлі;

* підвищена температура. Зверніть увагу: при застуді і ГРЗ температура тіла рідко піднімається вище 38 градусів;

* кашель — сухий, з’являється одразу;

* захворювання розвивається поступово, іноді супроводжується головним болем.
                              
                                                                         24.03.2017 р.

Профілактика вірусних захворювань у дітей


http://mednews.in.ua/home/pediatrija/23550-profilaktika-virusnih-zahvorjuvan-u-ditej






                                                                                        23.02.2017 р.


Правила поведінки під час хуртовини

 Якщо ви живете в країні з суворим кліматом, де в зимову пору хуртовиною нікого не здивуєш, ви знаєте правила поведінки під час хуртовини, в тому числі на дорозі, якщо сильний снігопад, в тому числі супроводжуваний вітром, наздогнав у шляху. Рятувальники не рекомендують виходити з дому під час хуртовини, особливо якщо простежується тенденція до її посилення. Тільки в разі крайньої необхідності вирушайте в дорогу. Про свій маршрут поінформуйте рідних чи сусідів. Бажано навіть в короткі подорожі не вирушати в поодинці. Переміщення на автомобілі під час хуртовини допустимо тільки на великих дорогах і шосе. Але навіть там можна опинитися в пастці. Сніговий занос на трасі може виявитися вельми неприємним і складно переборним перешкодою. Якщо в дорозі потрібна була зупинка, не відходьте далеко від машини, вона завжди повинна знаходитися в межах видимості. Під час хуртовини дуже легко втратити орієнтири через зниження видимості. Під час вимушеної зупинки на дорозі сигналом подайте знак тривоги - переривчасті гудки зрозумілі будь-якому учаснику дорожнього руху. Чекайте допомоги в салоні автомобіля. Снігові замети, хуртовини дуже підступні. Часто люди переоцінюють свої сили, намагаючись самостійно пішим ходом вибратися із замету. Вирушати в дорогу можна тільки в тому випадку, якщо точно відомо напрямок руху або видно орієнтир - світло населеного пункту. А можна залишатися в салоні автомобіля при працюючому двигуні, відкривши трохи віконце, щоб запобігти отруєння чадним газом.




Правила поведінки під час сильного морозу

  • · Носіть просторий одяг - це сприяє нормальній циркуляції крові.
  • · Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу.
  • · У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
  • · Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас.
  • ·Слідкуйте за обличчям друзів, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору.
  • · Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов'язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа.
  • ·В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки.
  • · Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення - магазину, кафе, під'їзду - для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження. 
  • · Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає.
  • · Не мочіть шкіру - вода проводить тепло швидше ніж повітря.
  • · Не виходьте на мороз із вологим волоссям.
  • · Перед виходом на мороз бажано поїсти - вам необхідна додаткова енергія.
  •  Пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.
                                                   22.12.2016 р.





Правила поведінки взимку





Експрес-інформація

«Небезпека на даху - бурульки

 Зима мінлива — сильні морози чергуються з нетривалою відлигою. Такі температурні перепади — найсприятливіші умови для утворення крижаних бурульок. Танучи, крижані бурульки можуть ламатися та падати. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари безпосередньо прилягають до будинків.

Утворення бурульок на козирках, дахах будівель і споруд є серйозною проблемою. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Найпростіший спосіб справитися з бурульками - збити їх. Але необхідно враховувати, що покрівлі часто бувають складної конфігурації, з крутими схилами. Тому, дотримуючись техніки безпеки, проводити роботи по прибиранню снігу, льоду з дахів будівель повинні люди із спеціальною підготовкою. Щоб уникнути нещасних випадків, всі власники і балансоутримувачі будівель зобов'язані вжити всіх заходів, передбаченим законом, для запобігання нещасних випадків. Крім того, мешканцям багатоквартирних будинків необхідно звернути увагу на свої лоджії і балкони, де лежить сніг і лід, які можуть створювати небезпеку падіння і травмування громадян.


Як вберегтися від травм при ожеледиці


http://dostyp.com.ua/avtors-ka-kolonka/td-rady-t-yak-vberegty-sya-vid-travm-pry-ozheledy-tsi




Правила поводження з вогнем

Щоб не трапилось біди, 

правила ти пам'ятай завжди!




Хвороби немитих рук





Комментариев нет:

Отправить комментарий