Екосторінка






Виступ "Зеленого патруля" на уроці. 

"Я у світі"-"Турбота про довкілля".





 

Виховна година "Допомога птахам взимку"




Сніжинки

 Рекорд розміру сніжинки — 12 сантиметрів. В 1944 році в Москві випав сніг у вигляді сніжинок, які були розміром з долоню дорослої людини.

Звичайно сніжинки мають діаметр 5 міліметрів. Але в безвітряну погоду сніжинки часто зчіплюються одна з одною, утворюючи більші сніжні пластівці. Самі більші грудки снігу, які падали під час снігопаду, були зафіксовані в 1987 році в американському штаті Монтана, їхній діаметр становив майже 40 сантиметрів, товщина — близько 20 сантиметрів.

Візерунок на кожній сніжинці різний, однакових сніжинок не існує.

Сніжинки утворюються з пару, який би в більш теплих умовах перетворився б у дощ.

Сніжинки

              

              Куди відлітають  у вирій зозулі?
    Зозуля звичайна мешкає у Європі, північно-західній, тропічній та Південній Африці, Азії, окрім Аравійського півострова та півострова Індостан, півдня Індокитаю. В Україні — майже по всій території.
    Зозулі звичайні своїх гнізд не будують і яєць не насиджують, виявляючи гніздовий паразитизм.
   Живе в найрізноманітніших деревних насадженнях, а на півдні України — в очеретяних плавнях. Найчастіше її можна зустріти там, де гніздиться багато співочих пташок. Відомо близько 150 різних видів птахів, яким зозуля підкладає свої яйця. Це насамперед очеретянка, вільшанка, плиска, кропив'янка та інші дрібні співочі пташки. Зозулине яйце має вагу близько 3 г, тоді як у птахів її розмірів вага яйця становить 15 г. І не тільки за розміром і формою, а й за кольором воно схоже на яйце тієї пташки, в гніздо якої зозуля підкладає своє яйце.
   У вирій на зиму зозулі починають відлітати ще влітку поодинці, а далі вже летять невеликими зграйками. Спочатку відлітають старі птахи, а потім молоді. Зимує у Південній Африці, південному Китаї, островах Зондського архіпелагу.








Виступ агітбригади "Зелений патруль" до Всесвітнього дня води










Назва ГРУДЕНЬ  походить від слова груддя. Після осінніх дощів розтоптані возами грунтівки замерзали. Їздилти такими дорогами було важко - заважали замерзлі грудки. В давньоруські часи цей місяць називали студень. У народі його звали: лютень, хмурень, стужайло, мостовик, трусим.


Українські народні прикмети про осінь 


Осінній туман припадає до землі – буде сонячна днина, піднімається утворюючи хмари – на дощ. Хмари низько осінню — чекай вітру і снігу. Багато павутиння – на довгу суху осінь. Калина достигла, а листя на ній зелене – осінь буде тепла. Осінній іній – на суху й сонячну погоду. Восени листопад швидко минув – чекай суворої зими. Горобина вродила рясно – осінь буде дощова, а зима морозна. Грім у вересні віщує теплу осінь.




Користь і шкода грибів



  Наприкінці літа і восени гриби стають одними з найпопулярніших продуктів харчування: незважаючи на те що печериці та гливи можна купити цілий рік, ніщо не зрівняється з лісовими грибами, особливо якщо вони зібрані власноруч. Але, як і будь-який продукт, гриби мають свої корисні та шкідливі властивості. У чому полягають користь і шкода грибів?
Користь грибів
   Гриби відрізняються високим вмістом вуглеводів, але особливо багато в грибах білка, тому вони часто входять до раціону вегетаріанців і людей, які дотримуються посту, в якості заміни тваринного білка. Особливо багаті білком сухі гриби. Іноді гриби жартома навіть називають «лісовим м’ясом» за їх здатність швидко вгамовувати голод і викликати відчуття ситості. При цьому гриби є низькокалорійним продуктом, тому вони входять до раціону ряду дієт.
    Також в грибах присутні необхідні організму вітаміни, мікро-і макроелементи, а ось жирів в них дуже мало. У грибах містяться 18 амінокислот, що надають благотворний вплив на пам’ять і розумову активність. Багато в грибах вітамінів групи В, також у них можна знайти вітаміни А, С, D і PP, калій, фосфор, цинк, марганець, йод, мідь, сірку, натрій, магній, хлор та сильнодіючі природні антиоксиданти. Також в грибах (особливо шампіньйони) містяться ферменти, які сприяють кращому засвоєнню їжі, і речовини, що знижують рівень «шкідливого» холестерину в крові.




                                        

                              03.03.18 р.

Чому брудний сніг швидше тане?

Спробуємо дізнатися, чому сніг  набагато швидше тане, якщо в ньому знаходиться бруд.
Що таке сніг? Це така форма опадів, яка складається з безлічі крихітних кристалів льоду, які випадають на поверхню Землі. Вони утворюються тоді, коли до пилових частинок притягуються невеликі краплі вологи, що знаходяться в хмарах і замерзають. Крижинки, які з'являються при цьому процесі, спочатку дуже маленькі, проте у міру того, як вони падають в низ, їх розмір збільшується за рахунок впливу конденсації вологи на них. Сніжинки мають шестикутну форму, проте на їх вершинах осідають нові кристали, тому-то вони і володіють настільки незвичайними формами. Знайти дві однакових сніжинки навряд чи вийде. До речі, між променями кристала можливі лише кути в 60 ° і 120 ° - це пов'язано зі структурою води.
В одному з міст американського штату Монтана під час снігопаду люди виявили сніжинку діаметром 38 сантиметрів, зазвичай же їх розмір не перевищує 3-5 мм. Було це ще на початку 20 століття.
Але повернемося до головного питання нашої теми. Брудний сніг тане швидше тому, що він притягує до себе сонячні промені на відміну від білого, який їх навпаки відштовхує. 


Звірі взимку

                                          30.12.17

                             

                                                                                   06.12.17 р.                                                                                                

Навіщо потрібен сніг
 Сніг володіє декількома основними властивостями, які сприятливо впливають на навколишнє середовище. Розглянемо їх детальніше. Сніг поглинає звуки і знижує вплив тих чи інших зовнішніх шумів на навколишній пейзаж. Відбувається це тому, що між сніжинками є бульбашки з повітрям, що ослабляють зовнішню вібрацію. До речі, це і пояснює своєрідний хрускіт снігу під час прогулянок в морозну погоду. Скрип видають замерзлі кристалики, які труться одна об одну при стисненні. Від цього вони деформуються і розколюються. Якого кольору буває сніг? Взагалі, від природи він має виключно білий колір. Це допомагає йому відбивати сонячне світло, знижуючи навколишню температуру повітря. Але навіщо її знижувати? Для того щоб зима була взимку, а не відлигою! У більшості регіонів земної кулі зима немислима без снігу та низьких температур. Ще одна дуже важлива роль снігу в природній життєдіяльності - це своєрідний захист флори і фауни від зовнішніх суворих умов. Справа в тому, що сніговий покрив зберігає тепло землі, накопичене за все літо, не даючи загинути дрібним тваринам і багатьом рослинам навіть в тріскучі морози. Якщо згадати, яким буває сніг (говорили про це вище), неважко здогадатися, що він створює певний запас вологи, необхідний організмам при весняному пробудженні.     

   

                                         21.11.17 р.




                                                                                                                                 09.09.17
Чому восени листя змінює колір

Принцип фарбування всього живого і неживого на землі.

Колір листя дерев додає особливу речовину — барвник або пігмент. При цьому варто пам’ятати, що в світловому пучку або сонячному світлі є всі кольори веселки. При цьому будь-які фарби, без різниці природні штучні поглинають або відбивають певні кольори. Якщо. наприклад фарбувальна речовина поглинає всі кольори і при цьому відображає червоний, то наше око бачить саме відбитий червоний колір, і нам здається, що ми пофарбували, наприклад, аркуш паперу в червоний колір, а насправді ми покрили його речовиною, фарбою, що поглинула всі кольори, крім червоного.

Чому листя рослин зелені.

Ось так і з осіннім листям, ми бачимо їх зеленими поки в них багато хлорофілу, він поглинає всі кольори крім зеленого або що теж саме відображає зелений колір.

За час свого літнього неспання листя на деревах у своїй листової пластини накопичують багато різних речовин. Однак восени сонячного кольору стає недостатньо для компенсації потреб дерева для його нормального росту і розвитку, хлорофіл в листі закінчується, тепер у них видно каротин (жовтий або оранжевий пігмент). Він там був з самого початку, але був замаскований більш сильним відображає зелений колір речовиною – хлорофілом. Молекули каротину більш міцні (не так легко руйнуються), ніж молекули хлорофілу, і тому зберігаються в листі навіть після того, як хлорофіл в них зруйнувався.

А ось червоними і багряними листя стають через утворюється в них пігменту антоциана (він надає осіннім листям червоні і пурпурні відтінки). Кількість антоциана і каротину неоднаково в листках різних рослин. Осінній колір листя навіть у одного і того ж рослини, але росте в різних умовах буде різним.

Правда, що осіннє листя — великі ласуни
Справді при низьких температурах збільшується кількість цукру в листках. Високий вміст цукру і велика кількість сонячної енергії сприяє накопиченню в них антоциана. Ось чому після ясних, сонячних днів, змінюються прохолодними осінніми ночами, в листках утворюється пігмент антоціан. який і забарвлює їх в яскраво-червоні і бордові відтінки.

Рідкісні види змій України




8 видів тварин, яких ми більше не побачимо:

1.Слонова черепаха


2.Річний дельфін Бейджі


3.Західний чорний носоріг


4.Карибський тюлень-монах

5.Канарський чорний кулик


6.Маріанська кряква


7.Яванський тигр


8.Піренейський козеріг


     Забруднення навколишнього середовища

     Забруднення навколишнього середовища- небажана зміна її властивостей в результаті антропогенного надходження різних речовин і з’єднань. Воно призводить або може призвести в майбутньому до шкідливого впливу на літосферу, гідросферу, атмосферу, на рослинний і тваринний світ, на будівлі, конструкції, матеріали, на саму людину. Воно пригнічує здатність природи до самовідновлення своїх властивостей.
  Забруднення навколишнього середовища людиною має тривалу історію. Ще жителі Стародавнього Риму скаржилися на забруднення вод річки Тібр. Жителів Афін і Древній Греції турбувало забруднення акваторії порту Пірей. Вже в середні століття з’явилися закони про охорону навколишнього середовища.
  Головне джерело забруднення- повернення в природу тієї величезної маси відходів, які утворюються в процесі виробництва і споживання людського суспільства. Вже в 1970 р. вони склали 40 млрд. т, а до кінця XX ст. зросли до 100 млрд. т.


                                                  21.04.2017 р.

Рослини з Червоної книги


                                        01.04.2017 р.       

Первоцвіти


                                    07.03.2017 р. 

Птахи взимку

                                                         
                                                  25.02.2016 р.

Як з'являються сніжинки 



                                                               26.12.2016 р.

 Про велику шкоду

 від маленьких батарейок



Чи знаєте ви, якої шкоди завдають навколишньому середовищу батарейки, що викидаються в сміттєве відро? Адже всі ми, хоч і опосередковано, використовуємо їх кожен день. Від батарейок працюють годинники, електричні зубні щітки, електробритви, ліхтарики, комп'ютерні мишки,  а також телефони, плеєри, фотоапарати, ноутбуки, сигналізації та інша апаратура. У кожному автомобілі використовується акумулятор, який, по суті, теж є батарейкою. Зараз батарейки продаються практично в кожному магазині або кіоску, і всім їм знаходиться застосування. Цікаво, куди вони потім діваються? ..

А діваються використані батарейки, в більшості своїй, на «кладовище сміття». І це далеко не так невинно, як може здатися на перший погляд.

Термін служби первинних (неперезаряджуваних) батарейок зовсім короткий, вторинних - набагато довший, тому що їх можна перезаряджати величезну кількість разів. Але, рано чи пізно, всі вони переходять у непрацездатний стан. І коли приходить час позбавлятися від неробочих елементів живлення, мало хто звертає увагу на значок «не викидати до сміттєвої корзини». 

Так виглядає цей знак

 


 А він друкується на кожній батарейці не дарма. Наприклад, одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля і двоокис марганцю, електроліт з хлориду амонію. Ці речовини потрапляють в землю і грунтові води, завдаючи тим самим невиправної шкоди всьому живому, включаючи людину. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі і даємо нашим дітям, випаровуються у повітря, яким ми дихаємо.

У багатьох країнах фінансуються державні програми з переробки й знешкодження батарейок на спеціальних заводах. Це задоволення не з дешевих, а скоріше з благородних. На жаль, в нашій країні такі програми не передбачені і не фінансуються.

Проте нещодавно, взимку 2012 року, це питання було піднято волонтерським рухом «Екофан». Учасники руху організували в Києві пункти прийому використаних батарейок, внаслідок чого було зібрано більше 30 кг використаних елементів живлення. Після збору їх переправили до Львова на підприємство «Аргентум», яке взялося їх знешкодити, і навіть отримати користь з металів, що містяться в цих батарейках. Акція тривала всього 7 днів, але виявилася такою успішною, що деякі пункти продовжили збір використаних батарейок. Знайти їх можна тут:

 Проте, як заявляють представники мережі автозаправок «КЛО», утилізація зібраних в подальшому батарейок буде проводитися вже в Європі. Для цього необхідно, щоб якомога більше людей звернули увагу на таку можливість, адже, чим більше батарейок набереться, тим простіше буде організувати відправлення. Не залишайтеся байдужими до власного майбутнього! Чим більше людей дізнається про пункти прийому використаних батарейок, тим більше шансів на те, що це добровільне починання не буде забуте.  

                                                               22.03.2017 р.

Збережемо природу Землі разом!

        

                                                                                                      16.10.2016 р.
































   Тварини, зниклі з вини людини. 

      Рідкісні та зникаючі тварини







У природі постійно щось змінюється, і ці зміни можуть бути як незначними, так і глобальними. Нестабільний клімат, епідемії, забруднення навколишнього середовища, вирубка лісу - все це негативно позначається на тваринному світі. Всі форми життя на Землі тісно взаємопов'язані і зникнення того чи іншого виду відбивається на інших видах екосистеми. Те, що на нашій планеті існують рідкісні та зникаючі тварини, - це в основному вина людини.
Посилена полювання в кінці льодовикового періоду призвела до зникнення мамонта, шерстистого носорога, печерного ведмедя і большерогий оленя.
Багато шкоди тваринному світу принесло винахід вогню людиною. Пожежі знищили величезні площі лісів.
Негативний вплив людини на тваринний світ посилилося з розвитком землеробства і скотарства. Результат цього - просто зниклі тварини і птахи, які позбулися свого місцеперебування, так як на зміну густим лісам прийшли степу і савани.




Особливі сторінки Червоної книги мають зловісну назву - Чорна книга. У ній записано, які тварини зникли назавжди з лиця землі, починаючи з 1600 року. Чорна книга - це попередження для людей і нагадування про тих представників нашого світу, які повернути вже не можна. Книга зниклих тварин поповнюється постійно. На її сторінках вже кілька сотень видів. І це дуже сумна статистика.

У даній статті описані деякі тварини, зниклі з вини людини.

http://faqukr.ru/novini-ta-suspilstvo/146258-tvarini-znikli-z-vini-ljudini-ridkisni-ta.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий